Reklam

Otomobil Devi On Binlerce Hatalı Aracını Geri Çağırdı

Otomobil Devi On Binlerce Hatalı Aracını Geri Çağırdı
Otomobil Devi On Binlerce Hatalı Aracını Geri Çağırdı admin
Bu içerik 34 kez okundu.
Reklam

Ünlü Alman otomobil markası Audi Euro-6 dizel modellerinde yasalara aykırı emisyon kontrol yazılımı olduğunun anlaşılması ile 127 bin aracını geri çağırdığını duyurdu.

Avrupa’nın önde gelen otomobil haberleri internet sitesinde yer alan habere göre Almanya Motorlu Taşıtlar Ajansı (KBA) tarafından yapılan kontrollerde Alman otomobil devinin Euro-6 dizel modellerinde yasaların belirttiği özelliklerin dışında izinsiz ve gayri resmi bir şekilde emisyon kontrol yazılımı olduğu tespit edilmiştir.  KBA bu durumun derhal düzeltilmesi yönündeki uyarısından sonra Audi 127 bin aracını geri çağırmak zorunda kaldı.

Volkswagen’in sahibi olduğu Audi markası böylece Temmuz 2017 yılında gönüllü çağrılan V6 ve V8 TDI modelleri ile beraber toplam geri çağrılan araç sayısı 850 bine ulaşmış durumdadır. Audi tarafından yapılan açıklamada’’ Geri çağrılan 127 bin aracın motor kontrol yazılımı tamamen revize edilecek, test edilecek ve onay için KBA’ ye gönderileceği’’ ifade edilmiştir.

Audi’nin Prestij Kaybı

Arka arkala kötü haberlerle sarsılan Audi bu son haberler iyice prestij kaybettiği belirtilmektedir. Özellikle 850 bin gibi oldukça yüksek sayıdaki aracı geri çağırmak zorunda kalan şirket kaybettiği imajı geri kazanmasını oldukça zaman alacağı ve bundan sonra KBA tarafından çok daha sıkı bir şekilde kontrol edileceği tahmin edilmektedir. Audi markasının prestij kaybı Volkswagen firmasını da oldukça kötü etkilemiş durumdadır.

Audi Euro-6 dizel audi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’de En Çok İhracat Yapan Otomobil Markaları Belli Oldu
Türkiye’de En Çok İhracat Yapan Otomobil Markaları Belli Oldu
Ford Ka+ Active Modeli Görücüye Çıkarıldı
Ford Ka+ Active Modeli Görücüye Çıkarıldı