Reklam

Modern Çizgilerdeki Elektrikli Otomobiller 2019’da Yolarda

Modern Çizgilerdeki Elektrikli Otomobiller 2019’da Yolarda
Modern Çizgilerdeki Elektrikli Otomobiller 2019’da Yolarda admin
Bu içerik 44 kez okundu.
Reklam

Volkswagen firmasının tasarımı ile modern çizgileri sanatsal bir yapıya büründürdüğü son model elektrik otomobili VW I.D 2019 yılında üretime başlanacağı açıklandı.

Volkswagen firmasını yaptığı resmi açıklamaya göre 2019 yılında resmen üretime başlayacak olan bu elektrikli model tasarımı ile şimdiden oldukça merak uyandırmaktadır. Volkswagen firmasının ilk elektrikli otomobili olma özelliği ile de ön plana çıkan bu model ilk olarak I.D Hatchback olarak üretilmesi planlanmakta ilerleyen aylarda ise Crozz ve Buzz tasarımları ile de 2019 yollarda olmayı planlamaktadır.

600 KM Kesintisi Performans

İlk kez 2016 yılında konsept tanıtımı yapılan bu yeni elektrikli araba modelinin o zamanlar 168 HP güç üreten elektrikli bir motora sahip olacağı ve 600 km sunacağı belirtilmekteydi. Ama aradan geçen 2 yıl sonucunda bu rakamların daha yukarı çekilebileceği belirtilmektedir.

Elektrikli Otomobil Piyasasının Yeni Oyuncusu

Günümüzde Nissan ve Tesla firmaları elektrikli otomobil konusunda oldukça ileri seviyelerde görünmelerine rağmen Volkswagen firmasın 2019 yılında çıkaracağı modelin oldukça rekabetçi bir fiyatı olacağı konuşulmaktadır. Söylentiler gerçek çıkarsa Nissal Leaf ve Tesla Model 3’e gerçek anlamda bir rakip çıktığından bahsedebileceğiz. Çünkü bu tür elektrikli otomobillerin dünya üzerinde yaygın olmayışının ana nedeni odlukça pahalı olmaları gelmektedir. İleride birçok firmanın bu yarışa girmesi ile fiyatların oldukça uygun seviyelere ineceği ön görülmektedir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’de En Çok İhracat Yapan Otomobil Markaları Belli Oldu
Türkiye’de En Çok İhracat Yapan Otomobil Markaları Belli Oldu
Ford Ka+ Active Modeli Görücüye Çıkarıldı
Ford Ka+ Active Modeli Görücüye Çıkarıldı