Reklam

Otomotivde En Çok İhracat Yapanlar Belli Oldu

Otomotivde En Çok İhracat Yapanlar Belli Oldu
Otomotivde En Çok İhracat Yapanlar Belli Oldu admin
Bu içerik 103 kez okundu.
Reklam

Otomotiv sektörü ihracat listesi belli oldu. Açıklanan listeye göre, otomotivde en çok ihracat yapanlar sırası ile Ford, Toyota ve Tofaş’tır.

Otomotivde İhracat Devi Üç Marka Oldu

Otomotiv ihracat devi listesi Uludağ OİB tarafından duyuruldu. Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği resmi açıklamasına göre bu alandaki lider firma Ford’dur. Ford sürekli olarak kendini geliştirmesi ile kısa sürede bu sektörde söz sahibi olmayı başarmıştır. Şimdi de 28,5 milyar dolarlık ihracat ile alanında lider bir firma olmayı başarmıştır.

Ford, ihracatını sürekli arttırarak Türkiye’ de ihracatın artmasına olanak sağlamıştır. Ford markasından sonra ihracat devi olan firma Toyota ve üçüncü olarak Tofaş olmayı başarmıştır. Türkiye’ nin ihracattan aldığı pay oldukça düşüktür. Bu nedenle de sürekli olarak bu konuda bir gelişme göstermesi gereklidir. Özellikle ABD’ ye yüksek oranda ihracat sağlamak devam eder.

Ocaktan Bu Yana İhracatta Artış

Uludağ OİB açıklamalarına göre Ocak ayından bu yana ihracat içerisinde sürekli bir artış kendisini göstermiştir. Bu nedenle de ihracat oranları zaman içerisinde beklenilen seviyeye ulaşılmıştır. Özellikle yüksek oranlı ihracat artışı ABD kapsamında devam eder.

İhracat artışı sadece binek araçlarda değil, aynı zamanda otobüs ve minibüslerde de kendini gösterir. En çok ihracat yapanlar arasında Ford markasının binek araç dışındaki diğer araçları da işin içerisinde bulunur.

en çok ihracat yapan firmalar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’de En Çok İhracat Yapan Otomobil Markaları Belli Oldu
Türkiye’de En Çok İhracat Yapan Otomobil Markaları Belli Oldu
Ford Ka+ Active Modeli Görücüye Çıkarıldı
Ford Ka+ Active Modeli Görücüye Çıkarıldı